Středa, 31 května, 2023
aktualne

Aká je budúcnosť firemných benefitov hovorí 123jobs.sk

on

Niektoré firmy sa snažia získať náskok nad svojou konkurenciou a prilákať čo najlepších zamestnancov k sebe ponukou firemných benefitov. Alebo ich využívajú ako stratégiu, ako si svojich zamestnancov uchovať čo najdlhšie. Môže sa jednať o firemnú škôlku, jedáleň, odpočinkovú miestnosť alebo napríklad poukaz na manikúru. V zahraničí sa dokonca môžete stretnúť s takzvanou „pawternity leave“ – možnosťou vziať si voľno kvôli starostlivosti o domáceho maznáčika. Ako to ale s firemnými benefitmi bude ďalej?

Čo všetko môže byť firemným benefitom?

Niektoré z novo navrhovaných benefitov v zahraničí vznikli zo snahy o predísť diskriminácii a zavedenie čo najväčšej inklúzie všetkých pracovníkov. Tak prišli napríklad aj možnosti podpory zamestnancov, čo sa týka zdravotnej starostlivosti v rámci menopauzy, alebo pri problémoch s neplodnosťou, a to u žien aj u mužov. Toto sú práve príklady firemných benefitov, ktoré sú finančne veľmi nákladné, a je u nich teda vhodné, aby si zamestnávateľ rozhodol, či sa daný firemný benefit oplatí zavádzať. Či podporuje zamestnancov a firmu ako celok aj pri nákladoch, ktoré naň bude musieť firma vynaložiť. Ponuku inzercie práce zadarmo hľadajte na novom job portáli 123jobs.sk. Všetko ľahko a on-line.

Svetlé zajtrajšky

Firemné benefity sú veľmi dôležité, pretože ukazujú, aká konkrétna firma naozaj je a ako jej záleží na jej zamestnancoch. Niektoré z benefitov sa môžu vzťahovať na fyzické a psychické zdravie zamestnancov, ich rodinný život alebo rodinné prostredie. Mnohé firmy boli kvôli pandémii nútené prehodnotiť svoj pohľad na svet a prispôsobiť sa. To so sebou prinieslo aj rozšírenie ponuky firemných benefitov a zameranie sa na blaho zamestnancov. Dá sa ale predpokladať, že nás v tomto smere čaká ešte ďalší vývoj. Ťažko povedať, či Slovenská republika pôjde v smere zahraničia. Takmer s istotou sa ale dá tvrdiť, že ponuka firemných benefitov sa aj u nás ešte rozšíri. Je teda možné, že oddychová miestnosť, sick days a možnosť využitia firemnej škôlky alebo firemného terapeuta bude čoskoro samozrejmosťou.

Mohlo by Vás zajímat

Výhody poplastovaného pletiva. Toto vás milo prekvapí.

Vyberajte rozumne Pri voľbe oplotenia vašej záhrady, rodinného domu, či areálu na podnikanie, treba určite myslieť na výber materiálu. Ideálne je, ak si hneď na...

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.