Čtvrtek, 25 července, 2024
aktualne

Ako rýchlo zohnať peniaze

on

Dostali ste sa do ťaživej finančnej situácie a potrebujete rýchlo zohnať peniaze? V nasledujúcom článku sme pre vás pripravili niekoľko spôsobov, ako sa k financiám dostať čo najrýchlejšie.

Pôžičky

Asi najčastejším riešením finančných problémov je ich prekonanie pomocou pôžičky alebo krátkodobého úveru. Veľkou výhodou je, že ak sa rozhodnete pre túto cestu, máte peniaze takmer okamžite k dispozícii a môžete ich ihneď využiť. Samozrejme však musíte počítať s úrokmi, a hlavne správne nastaviť výšku splátok. V ideálnom prípade sa tomuto variantu snažte vyvarovať alebo aspoň preferovať skôr pôžičky od známych či príbuzných.

Kontokorent

Je vlastne špecifickým druhom pôžičky, ktorý umožňuje pri bežnom bankovom účte využiť čerpanie do mínusových čiastok. Opäť samozrejme platí, že využívať tento spôsob je z pohľadu úrokov nevýhodné.

Brigády a privyrobenie

Na rozdiel od predchádzajúcich spôsobov musíte v tomto prípade žiaľ počítať s dlhším časovým úsekom, ktorý uplynie predtým, než sa k peniazom dostanete. Na druhej strane zvýšenie príjmov bude vždy logicky lepším a úspornejším riešením ako zriaďovanie pôžičiek. Ušetríte na úrokoch a nebudete musieť v dlhodobom horizonte znižovať váš životný štandard. Okrem brigád môžete samozrejme vyskúšať aj iné formy privyrobenia alebo si dohovoriť u svojho zamestnávateľa prácu cez čas.

Predaj nepotrebných vecí

Trochu menej obvyklou alternatívou, ktorá vám však môže zaistiť rýchly a relatívne ľahký zisk finančných prostriedkov je predaj vašich vlastných vecí, ktoré už nepotrebujete. Či už sa jedná o oblečenie alebo staré ojazdené auto, môžete si prísť na zaujímavé sumy. Spôsob, ktorým sa rozhodnete veci predávať je len na vás. Zvoliť môžete kamenné bazáre alebo internetové severy určené na predaj používaných vecí. Môžete tiež predať strieborné šperky a ešte viac dostanete za zlaté šperky.

Viac informácií o drahých kovoch si môžete prečítať v kategórii Drahé kovy na našom blogu o šperkoch.

Mohlo by Vás zajímat

Nedovoľte, aby vás kancelária obmedzovala

Tradičná kúpa kancelárie v Bratislave vás môže stáť stovky tisíc eur, najmä v tých lepších lokalitách. Naozaj to stojí za to? Prečo podpisovať kúpnu...

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.