Neděle, 2 dubna, 2023
aktualne

Hypotekárna kalkulačka pomôže v rozhodovaní

on

Pri výbere hypotéky je dobré nechať si poradiť hypotekárnou kalkulačkou. Tá nám dá k dispozícii splátkový kalendár a my si môžeme všetko podrobne premyslieť.

O tom, že podpísanie úverovej zmluvy je rozhodnutie, ktoré nám zmení v mnohých smeroch život, asi nie je potrebné pochybovať. Je nutné viac počítať a premýšľať každý výdaj, aby nám zostal dostatok finančných prostriedkov nielen na splácanie úveru, ale aj na živobytie a ďalšie nevyhnutné aj nečakané výdavky. Je to aj životný krok, ktorý našu cestu zmení na dlhú dobu.

K správnemu rozhodnutiu nám môže pomôcť hypotekárna kalkulačka.
Tá nám vypočíta mesačné splátky úveru a taktiež dá k dispozícii splátkový kalendár, ktorý bude rozdelený na jednotlivé splátkové obdobia.
Niekedy ale môže nastať situácia, kedy nie je klient schopný splácať. V tom horšom prípade sa uplatní záložné právo na nehnuteľnosť, ktorú klient za svoj záväzok ručí. Ak sa problém nevyrieši, potom súd uvalí exekučný príkaz na nehnuteľnosť.

V prípade, že situácia s nemožnosťou splácania nastala iba jeden mesiac a dlžník má istotu, že v ďalšom období bude opäť všetko v poriadku, potom by mohla byť riešením takzvaná rýchla pôžička.
Táto nebanková pôžička online sa väčšinou vyznačuje nízkou čiastkou a krátkou dobou splatnosti.
Banka viac úverov neposkytne

Nebankový sektor je jedinou voľbou. Pokiaľ splácate už jeden úver, banka vám väčšinou druhý neschváli. Pre týchto klientov je teda určená rýchla pôžička bez registra alebo aj pôžička bez príjmu. Záleží na konkrétnej situácii a možnostiach klienta.

Aj napriek tomu, že je priamo v názve uvedené „bez registra“, počítajte s tým, že si vás budúci veriteľ preverí.
Má to totiž zo zákona nariadené.
Týmto krokom chránia obe zúčastnené strany. Nebanková spoločnosť sa snaží ochrániť pred nezodpovedným klientom a dlžníka ochráni pred predĺžením, ktoré môže skončiť dlhovou pascou, a nakoniec osobným bankrotom. A to je veľmi nepríjemná skúsenosť.

V mnohých prípadoch ale nie je iná možnosť, ako sa z dlhov, ktoré prerástli únosnú mieru, dostať.

Mohlo by Vás zajímat

Chyby pri predaji nehnuteľnosti

Asi každý predajca nehnuteľnosti vám potvrdí, že si praje svoju nehnuteľnosť predať čo najskôr a za čo najvyššiu sumu. Pri samotnom predaji však môžu...

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.