Středa, 31 května, 2023
aktualne

Založenie s.r.o. spoločnosti

on

Svoju firmu si môže založiť takmer každý. Nemusíte mať obsiahle vedomosti a skúsenosti na poli podnikania. Jednou z možností je zakúpiť si už hotovú ready-made firmu. Pokiaľ však hľadáte cenovo prívetivejšie riešenie a netlačí vás čas, býva lepšie si nechať založiť vlastnú firmu na mieru.

Firma s ručením obmedzeným

Firmy s ručením obmedzeným sú najčastejším typom firmy v Českej Republike. Spoločníci firmy ručia svojim majetkom do výšky svojho vkladu, odpadá teda strach z možnosti, že by v prípade neúspechu danej firmy prepadol všetok majetok spoločníka. Hoci je dnes možné mať základný vkladný kapitál už od jednej koruny, je všeobecne odporúčané mať základný vklad vo výške 200 000 a viac Sk.

Založenie firmy s.r.o.

Založenie obchodnej spoločnosti si vyžaduje znalosť danej problematiky. Pokiaľ si nie ste svojimi znalosťami istí a neradi by ste riskovali, že urobíte nejakú chybu, zverte založenie vašej spoločnosti odborníkom. Nebudete sa tak musieť báť, že by vám bol odmietnutý zápis do obchodného registra a ušetríte svoj čas na dôležitejšie činnosti. Založenie firmy na zákazku zaberie približne päť pracovných dní, počas ktorých sa vybaví všetko papierovanie s úradmi. A v prípade, že by vás tlačil čas, je možné zariadiť zápis do obchodného registra už do 48 hodín. Pred založením s.r.o. spoločnosti si hlavne uistite, aký veľký by vaša firma mala mať kapitál, koľko by mala mať konateľov a spoločníkov a kde bude umiestnené jej sídlo.

Virtuálne sídlo firmy

Každá firma zo zákona musí mať dané svoje oficiálne sídlo na nejakej fyzickej adrese. Mnohí vlastníci firiem však žiadnu vhodnú nehnuteľností nedisponujú a nepodarilo sa im získať súhlas vlastníka budovy, v ktorej budú ich zamestnanci pracovať. Práve pre tieto prípady sa hodí využiť možnosť mať virtuálne sídlo firmy. To spočíva v tom, že by vaša firma mala oficiálne písané sídlo firmy na prestížnej adrese v Prahe, aj keď by v skutočnosti sídlila inde. Vďaka tomu budete mať zaistené sídlo firmy na pevnom mieste bez toho, aby ste sa museli báť, že by bolo nutné ho v budúcnosti premiestňovať.

Mohlo by Vás zajímat

Efektívnosť inovácií

Skutočne exaktný návod, ktorý by zmeral efektívnosť inovácií v praxi neexistuje a neexistuje ani v odbornej literatúre, kde by sme ho tiež hľadali márne....

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.