Úterý, 7 února, 2023
aktualne

Offsetové hypotéky

on

Offsetové hypotéky dokážu ušetriť aj desiatky tisíc

Hypotéky pozná snáď každý, ale málokto chce upísať svoju dušu spoločnosti, ktorá ich ponúka. Veľké množstvo druhov hypoték bohužiaľ nie je na úžitok, ale skôr užívateľov zmätou a tí potom nevedia, ktorá hypotéka je pre nich vlastne výhodná a ako sa volá tá pravá, ktorú potrebujú. Toto rozhodnutie je veľmi dôležité už len preto, že sa jedná o dlhoročnú investíciu.

Úplne najvýhodnejšia hypotéka na trhu sa nazýva ako „offsetová hypotéka“. Aj keď sa jedná o zložitý pojem, tak princíp tejto hypotéky je veľmi prostý, ide o kombináciu sporenia a samotnej hypotéky. Hypotéka je určená používateľom, ktorí chcú mať voľnejšie finančné prostriedky. Princípom hypotéky je to, že sa peniaze prevádzajú na špeciálny sporiaci účet a z výnosov sporenia sa pokryjú úroky zo samotnej hypotéky.

Pri správnom vypočítaní vyzerá offsetová hypotéka tak, že používateľ jednoducho zaplatí čiastku ktorú si na začiatku požičiaval a úrok tak bude nulový. Pokiaľ o takú hypotéku máte záujem, tak rozhodne nechoďte do banky, ale najskôr vyhľadajte hypotekárneho špecialistu, ktorý vám najskôr spočíta, za akých podmienok pre vás táto hypotéku bude výhodná. Až s presnými číslami choďte do banky. Pokiaľ by ste tento krok vynechali, tak by ste si mohli zvoliť zlý prepočet, ktorý by pre vás už nemusel byť výhodný.

hypoteky

Táto hypotéka nie je novým produktom, používala sa už pred pätnástimi rokmi vo veľkej Británii, ale až v súčasnosti zažíva veľký rozmach. Populárna je predovšetkým u podnikateľov, ale aj u ostatných užívateľov. Spomínaná návšteva hypotekárneho špecialistu je vhodná aj v prípade, keď máte záujem o iné druhy hypoték. Rozhodne sa však nezverujte samotným zamestnancom finančných inštitúcií alebo finančným poradcom, ktorí tieto produkty sprostredkovávajú. Hypotéky si vždy vybavujte osobne. Na rýchly výpočet hypoték je vhodné využívať internetové kalkulačky.

Mohlo by Vás zajímat

Vyhadzujete na skládku len starý nábytok, alebo aj peniaze?

Máte doma starožitný unikát len ​​preto, že „určite má nejakú cenu“, a pritom sa Vám do interiéru vôbec nehodí? Alebo máte viac starého nábytku...

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.