Středa, 31 května, 2023
aktualne

Poistenie domácnosti

on

Bez poistky bývania by ste vôbec nemali fungovať. Prečo? Ohrozujete tým vlastnú existenciu. Keď nebudete mať uzavretú poistnú zmluvu a prírodné živly sa pohrajú napríklad s vašou strechou, ktorá bude potrebovať generálnu opravu, alebo keď vás vykradnú a odnesú si všetky cennosti, čo sa bude diať? Buď dostanete finančnú kompenzáciu a všetko rýchlo napravíte, alebo budete mať veľký problém, pretože na náhradu škôd nebudete mať peniaze. Prvý variant je určite príjemnejší. Ako si ale vybrať správne?

Najlepšie je voliť najširší rozsah

Poisťovne ponúkajú 3 základné typy poistiek bývania, jedná sa o poistenie nehnuteľnosti (kryje škody na budove), poistenie domácnosti (vzťahuje sa iba na hnuteľné veci) a poistenie majetku, ktoré je najvýhodnejšie, pretože kombinuje oba varianty a vzťahuje sa teda na nehnuteľnosť aj na veci hnuteľné. Je preto najčastejšou voľbou, o ktorej by ste mali uvažovať aj vy.

Top produkt je vybavený behom niekoľkých minút

Medzi súčasnými ponukami víťazí poistenie Bezpečný domov Plus, ktorý na trh uviedla poisťovňa Ergo. Klienti ho v hodnotení na nezávislých finančných serveroch označili za top produkt. Ovácia žne aj u chatárov, preto práve im novo ponúkli šancu si majetok komplexne poistiť. Predtým si mohli dojednať len poistenie nehnuteľnosti, takže neboli dosť dobre chránení pred zlodejmi. Je výhodou, že Ergo maximálne zjednodušila proces dojednania poistky, a to dokonca tak, že sa klient vyhne nebezpečnému podpoisteniu. Na vybavenie zmluvy totiž nie je potrebný odhad, klient musí iba poznať veľkosť obytnej plochy v m2. Všetko sa navyše odohrá online, priamo na webe poisťovne.

Ďalšie výhodné doplnky na poistenie

Aj keď je majetkové poistenie rozsiahle a kryje väčšinu bežných škôd, treba myslieť aj na ďalšie riziká. Oplatí sa napríklad mať poistenie zodpovednosti, ktoré kryje pred škodami, ktoré spôsobíte vy sami druhej osobe. Ako presne funguje a kedy sa skutočne oplatí? Čítajte tu. Z ďalších doplnkov je príjemné mať poistenie predĺženia záruky alebo poistenie náhodného poškodenia alebo odcudzenia.

Předchozí článekOffsetové hypotéky
Další článekHypotéka na družstevný byt

Mohlo by Vás zajímat

Hypotekárna kalkulačka pomôže v rozhodovaní

Pri výbere hypotéky je dobré nechať si poradiť hypotekárnou kalkulačkou. Tá nám dá k dispozícii splátkový kalendár a my si môžeme všetko podrobne premyslieť. O...

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.