Pátek, 30 září, 2022
aktualne

Porovnanie parametrov HideMe Premium a BullGuard VPN: Ktorú z nich vybrať?

on

Ktorá VPN ponúka viac, HideMe Premium, alebo sa skôr oplatí IPVanish? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, rozdali body a dopadlo to 7,8/10 vs 6,2/10.

Rýchlosť downloadu a uploadu Hide Me Premium VPN verzus IPVanish VPN, kto lepšie sviští?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o HideMe Premium VPN a IP Vanish VPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 202 Mb/s, druhá testovaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 37 Mb/s. HideMe Premium VPN sa prejavila o 165 Mb/s rýchlejšie oproti IP Vanish VPN.

O rýchlosti nahrávania dát informuje upload, u Hide Me Premium bol 129 Mb/s. IPVanish dosiahla hodnotu 6 Mb/s, kvôli tomu je o 123 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 11 ms. Odozvu u IP Vanish VPN skript nameral 220 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže HideMe VPN Premium v porovnaní bola o 209 ms lepšie.

Priebežný bodový súčet HideMe Premium vs. IP Vanish VPN zatiaľ je 7/10 – 3/10.

Zadarí sa HideMe Premium VPN odblokovať Netflix?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, HideMe Premium VPN to zvládne. Pri väčšine VPN sa stačí pripojiť a zvoliť krajinu, IP Vanish VPN cudzojazyčný Netflix odomknúť vie.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom IPVanish VPN túto funkciu nezvláda. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí má.

Pri vyberaní VPN sa odporúčame zamerať aj na ochranu pred únikom DNS, podporu multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Napríklad Hide Me Premium VPN zahŕňa ochranu úniku DNS a IPVanish VPN treba má whitelisting.

Skóre v sekcii funkcie tak je 7/10 x 5/10.

Ako si stojí Hide Me Premium v počte krajín a serverov?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Hide Me Premium VPN má v ponuke 1900 serverov, v aplikácii IPVanish VPN je uvedené 2000 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 100 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, u IP Vanish VPN dosahuje počet 16. Porovnávaná VPN má 47, čiže o 28 menej. V tejto disciplíne tak prehráva.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých HideMe VPN Premium vie 10. IP Vanish VPN povolí súčasne pripojiť neobmedzene zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Aké platformy vedia HideMe VPN Premium a aké podporuje IPVanish?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, HideMe VPN Premium zvládne Android a zvláda prístroje iPhone. Druhá IPVanish VPN iPhony s iOS ochráni, prístroje s Androidom dokáže ochrániť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. HideMe VPN Premium má korene v Malajzii. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná v USA.

Služba HideMe Premium VPN nebola lokalizovaná v slovenčine, IPVanish VPN slovensky nevie.

V známkovaní platforiem dosiahla Hide Me Premium VPN známky 10/10 a IPVanish získala 10/10.

Cena predplatného HideMe Premium VPN x IPVanish VPN

IPVanish si možno zaobstarať od 3,22 € mesačne, druhú z VPN môžete zaobstarať od 2,94 € mesačne. Známka za pomer cena/funkcia je 5z 10, respektíve 5/10 pre druhú VPN z porovnania.

Mohlo by Vás zajímat

Offsetové hypotéky

Offsetové hypotéky dokážu ušetriť aj desiatky tisíc Hypotéky pozná snáď každý, ale málokto chce upísať svoju dušu spoločnosti, ktorá ich ponúka. Veľké množstvo druhov hypoték...

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.