Středa, 31 května, 2023
aktualne

Porovnanie parametrov HideMe Premium a BullGuard VPN: Ktorú z nich vybrať?

on

Ktorá VPN ponúka viac, HideMe Premium, alebo sa skôr oplatí IPVanish? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, rozdali body a dopadlo to 7,8/10 vs 6,2/10.

Rýchlosť downloadu a uploadu Hide Me Premium VPN verzus IPVanish VPN, kto lepšie sviští?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o HideMe Premium VPN a IP Vanish VPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 202 Mb/s, druhá testovaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 37 Mb/s. HideMe Premium VPN sa prejavila o 165 Mb/s rýchlejšie oproti IP Vanish VPN.

O rýchlosti nahrávania dát informuje upload, u Hide Me Premium bol 129 Mb/s. IPVanish dosiahla hodnotu 6 Mb/s, kvôli tomu je o 123 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 11 ms. Odozvu u IP Vanish VPN skript nameral 220 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže HideMe VPN Premium v porovnaní bola o 209 ms lepšie.

Priebežný bodový súčet HideMe Premium vs. IP Vanish VPN zatiaľ je 7/10 – 3/10.

Zadarí sa HideMe Premium VPN odblokovať Netflix?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, HideMe Premium VPN to zvládne. Pri väčšine VPN sa stačí pripojiť a zvoliť krajinu, IP Vanish VPN cudzojazyčný Netflix odomknúť vie.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom IPVanish VPN túto funkciu nezvláda. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí má.

Pri vyberaní VPN sa odporúčame zamerať aj na ochranu pred únikom DNS, podporu multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Napríklad Hide Me Premium VPN zahŕňa ochranu úniku DNS a IPVanish VPN treba má whitelisting.

Skóre v sekcii funkcie tak je 7/10 x 5/10.

Ako si stojí Hide Me Premium v počte krajín a serverov?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Hide Me Premium VPN má v ponuke 1900 serverov, v aplikácii IPVanish VPN je uvedené 2000 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 100 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, u IP Vanish VPN dosahuje počet 16. Porovnávaná VPN má 47, čiže o 28 menej. V tejto disciplíne tak prehráva.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých HideMe VPN Premium vie 10. IP Vanish VPN povolí súčasne pripojiť neobmedzene zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Aké platformy vedia HideMe VPN Premium a aké podporuje IPVanish?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, HideMe VPN Premium zvládne Android a zvláda prístroje iPhone. Druhá IPVanish VPN iPhony s iOS ochráni, prístroje s Androidom dokáže ochrániť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. HideMe VPN Premium má korene v Malajzii. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná v USA.

Služba HideMe Premium VPN nebola lokalizovaná v slovenčine, IPVanish VPN slovensky nevie.

V známkovaní platforiem dosiahla Hide Me Premium VPN známky 10/10 a IPVanish získala 10/10.

Cena predplatného HideMe Premium VPN x IPVanish VPN

IPVanish si možno zaobstarať od 3,22 € mesačne, druhú z VPN môžete zaobstarať od 2,94 € mesačne. Známka za pomer cena/funkcia je 5z 10, respektíve 5/10 pre druhú VPN z porovnania.

Mohlo by Vás zajímat

Poistenie domácnosti

Bez poistky bývania by ste vôbec nemali fungovať. Prečo? Ohrozujete tým vlastnú existenciu. Keď nebudete mať uzavretú poistnú zmluvu a prírodné živly sa pohrajú...

Potrebujete spoľahlivý program na mzdy? Vyskúšajte obľúbené Mzdy Komplet o Vemy.